SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 5784407
nr 578 4407
Gräddkanna
+ sockerskål + fat, silver, 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 april 2009
kl 18:04:07
19/4 21:31:49
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver